Hotmail’in yeni logosundan depresyonumun çözümüne

Yenilikleri hep sevmişimdir:) Bugün tam da son yenilik gözlemlerimi yazacaktım ki, konu azıcık değişti.
Öncelikle, reklama gireceğini sanmıyorum ama gönül bağım olan Garanti Bankası‘nın web sitesindeki arayüzünü değiştirmesine sevinmiştim. Eskisi de kötü değildi, ama bu daha da iyi olmuş, dileyen baksın:) Markacılık, kurumsallık, vs gibi konularda, üstelik de bu “canlı yeşil” projelerinden beridir hastalarıyım kendilerinin:)
Bugün yepyeni birşey fark ettim; hotmail, bizim kendini beğenmiş, kütük kılıklı hotmail, arayüzünü yenilemiş, logosunu mogosunu… Hareketlenmişler bunlar da.
Garip yeni ikonlar koymuşlar, tuş imkanları vs…
Az önce bunu birisiyle konuşurken “bak, ne kadar cici olmuş” derken, benimle dalga geçti, onun için önemsizdi bu. Oysa ben bundan keyif almıştım. Hotmail buna çoooook geç girdi bence, ancak yine de neresinden kurtarsa kardır:)
Kaçımız Halkbank’ın kendisini yenilediğini biliyor? Kaçımız Vakıflar Bankası‘nın logosu ve vizyonu başta olmak üzere tüm altyapısını değiştirdiğini görüyor?
Başarılılar ya da değiller, ancak farklılıkları fark etmediğimiz sürece biz sadece en sonda beliren sonuca bakıyoruz.
Ki sonuç olumluysa, genellikle ya çığlıklar eşliğinde sevinç gösterisi yapıyoruz, hele ki olumsuz bir sonuçsa, “nereden geldi bu başımıza” diye hayıflanıyoruz, sanki bir anda olmuş gibi bir anda gitsin diyip, hap çözümler aramıyor muyuz?
Oysa ki sürece daha farkında baksak, keyfimiz de yayılmış olur, sorunları da çözebiliriz:)
Haha, nasıl da ahkam kesiyorum şimdi. Oysa 1 haftadır depresyon gibi birşeye girmiştim:) Atınca üstümden, çok rahatladım🙂
Belki bir ara çözüm sürecimi anlatırım, ancak özetlersem; olası sonucu süreçte öngörebilmek🙂 Bunun için temel ihtiyacım da farkındalığımı daha da verimli hale getirmek.

No: Bu yazıyı paylaştığımda Vakıfbank ve Halkbank hala kötü durumdaydı, oysa geçen gün sohbet ettiğim bir Halkbank yöneticisinden öğrendiğim kadarıyla 2013 yılında kendileri çeşitli segmentler en büyük 3 bankadan biri olmuşlar. Şekilsel değişim, yönetsel değişimin göstergesiymiş. Üzerlerindeki ölü toprağını atmışlar, atalet bırakmışlar, darısı girişimlerimizin ve bireylerimizin başına.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir