Girişimci Koçluğu

Girişimci KoçluğuUzun yıllardır sabit bir oran var; kurulan işletmelerin %80’i, 5. yıllarına gelmeden kapanıyorlar.

Çünkü sürdürülebilirlik altyapıları ya yok ya da çok zayıf.

Güçlü altyapılar için biyolojik yapıları işletme yönetimine uyarlayan sisteme; Genel Sistem Teorisi denir ve sürdürülebilirlik konusunda vizyon sağlar.

Daha da ötesine bakabilmek için; işletmeleri oluşturan psikolojik unsurları irdelemek gerekir!

Bu yönde sunduğum hizmete girişimci koçluğu diyorum ve ülkemizin bu konuda en aktif uygulayıcılarından birisiyim.

Endüstriyel psikoloji, çatışma yönetimini, marka algısı, sürdürülebilir motivasyon, kriz yönetim kabiliyeti gibi temel kazanımlar arıyorsanız girişimci koçluğundan yararlanmalısınız!

Girişimciyseniz ya da çalıştığınız kurumda bir iç-girişim yaratma arzusundaysanız ya da girişimcilik ekosisteminde bir rolünüz varsa, girişimci koçluğundan yararlanabilirsiniz.

Bunun için girişiminizki ortaklar ya da projenizle görevli karar alıcılarla görüşmek yeterli!

Her sorun, aşılmak için vardır! Özellikle de girişimcilerin karşılaştığı sorunlar, hizmet çıtalarını yükseltmeleri için birer fırsattır!

About Mustafa Emin Palaz

At yetiştiricisi, böcek terbiyecisi, kaplumbağa terapisti, didgeridoo üfleyicisi, kılıç sanatçıcısı, kriz çözücü ve insan :) Tipik bir Y kuşağıyım. Örgütsel psikolojiden biyolojiye, sosyolojiden inovasyon süreçlerine kadar farklı konularda çalışmalarım oldu. Hobilerim zihin geliştirme çalışmaları, nefes uygulamaları, felsefe, didgeridoo, iaido, fizik, sosyoloji, ekonomi üzerine. Kitap çalışmalarım 2500 yıllık savaş stratejilerini revize ederek Sulh Stratejisi ve Karar 101 isimli karar almakta zorlananlara yardımcı bir e-kitap. Ödül Hukuku adında, hukuk felsefesine 180 derece farklı yaklaştığım bir kitap daha var, ama henüz bitiremedim. Süleyman ve Şems de başlıca rol modellerim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir